czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2009
  • wyświetleń: 4014

Napadł na kobietę, uderzył ją w twarz

30-letni mieszkaniec Brzeszcz napadł na kobietę, uderzył ją w twarz i usiłował wyrwać z jej rąk torebkę. Na szczęście nie zdołał, gdyż ofiara stawiała zdecydowany opór. Spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia, ale niedaleko. Czechowiccy policjanci ustalili jego personalia, a we wtorek został on zatrzymany.

Reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na dworcu PKP w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawca podbiegł do 38-letniej kobiety, uderzył ją w twarz i zaczął się z nią szarpać. W czasie szamotaniny chciał wyrwać z jej rąk torebkę. W torebce znajdował się komplet dokumentów, pieniądze – blisko 700 złotych i telefon komórkowy. Zrezygnował, kiedy ofiara zaczęła wzywać pomoc i stawiać zdecydowany opór. Uciekł w popłochu z miejsca zdarzenia.

Dzięki rysopisowi napastnika, który zapamiętała pokrzywdzona policjanci szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Został on zatrzymany przez policjantów komisariatu II na ulicy Morskie Oko w Bielsku-Białej. Przewieziono go do policyjnego aresztu. W przeszłości zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, a także kradzieże i włamania. W więzieniu spędził blisko 3 lata swojego życia. Zakład karny opuścił przed dwoma laty.

Obecnego przestępstwa dopuścił się już jako recydywista. Za kolejny rozbój grozi mu nawet 18-letni pobyt w więzieniu.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.