czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2238

Nowy zbiornik Lotos Czechowice

Lotos Czechowice spółka zależna Grupy Lotos oddała do użytku nowy zbiornik o pojemności 32 tysiące metrów sześciennych. Jest on przeznaczony do magazynowania oleju napędowego. Do końca miesiąca ma nastąpić jego pełne napełnienie.

Reklama

Jest to już czwarty taki zbiornik na terenie Lotos-u Czechowice i wchodzi w skład wydzielonego parku zbiorników należącego do firmy. Łączna zdolność magazynowa wynosi teraz około 180 tys. metrów sześciennych.

W ramach grupy kapitałowej, Lotos Czechowice pełni rolę związaną z magazynowaniem i dystrybucją paliw płynnych, olejów, smarów czy asfaltów, które trafiają na szeroki rynek Polski południowej oraz za granicę, m.in. do Republiki Czeskiej, Austrii, Węgier, Rumunii i na Słowację.

Dodatkowo w Czechowicach-Dziedzicach Lotos ulokował fabrykę produkującą od ubiegłego roku estry metylowe (FAME), stanowiące komponent do produkcji biodiesla oraz fabrykę świec i zniczy zarządzaną przez spółkę Lotos Parafiny.

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.