czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2009
  • wyświetleń: 4850

Szajka pociągowych złodziei

O tym że problem bezpieczeństwa podróżnych w pociągach istnieje wie chyba każdy, kto choć raz podróżował tym środkiem lokomocji. Jednak są trasy i relacje, które są ulubione dla pociągowych kieszonkowców. Jedną z nich jest odcinek Czechowice – Zebrzydowice.

Reklama

PKP na Dzień Wszystkich Świetych


Reporterzy programu "Uwaga" stacji TVN wybrali się w podróż najbardziej niebezpiecznymi nocnymi pociągami. Po prowokacji jaką zrobili dziennikarze wraz ze Służbą Ochrony Kolei udało się nagrać kamerą jak działają przestępcy.

Złodzieje zawsze działają w ciemnych wagonach, przy pomocy latarek. Wchodzą do przedziału gdzie śpią podróżni i zaczynają przeszukiwać ich rzeczy. Kilku obstawia przejście żeby nikt nie mógł przejść. To metoda którą posługują się od lat. Znani są Policji jako gang Włodzimierza K. pseudonim Peruka. Grupa może liczyć nawet 50 osób.

Niestety Policja często jest bezsilna, ponieważ najtrudniej udowodnić kradzież. Złodzieje są dobrze zorganizowani i przekazują sobie kradzione przedmioty. Istnieje również podejrzenie, że z gangiem współpracują drużyny konduktorskie.

Niebezpieczeństwo czyha głównie w nocnych pociągach dalekobieżnych, najlepszym sposobem na uniknięcie kradzieży jest po prostu czuwanie w nocy. Nie należy prowokować złodziei tym, że wszyscy w przedziale śpią lub zostawianiem cennych przedmiotów na wierzchu.

Jak działa gang pociągowy złodziei możecie zobaczyć na stronie programu "Uwaga" - uwaga.onet.pl/14406,news,,bezkarna_szajka_pociagowych_zlodziei,reportaz.html target=_blank class=dodaj>zobacz nagranie.

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.