czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2097

Zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci Sekcji Kryminalnej wraz z funkcjonariuszami komisariatu I zlikwidowali „dziuplę samochodową”. Zatrzymano dwóch czechowiczan w wieku 51 i 52 lat, którzy w jednym z garaży przy ulicy Niemcewicza w Bielsku-Białej ukrywali kradziony pojazd.

Reklama

Wpadli na gorącym uczynku przestępstwa, gdy ze skradzionego volkswagena usuwali pola identyfikacyjne. Za czyny, których się dopuścili grozi im pięcioletni pobyt w zakładzie karnym.

Policjanci od dłuższego czasu obserwowali sprawców. Zatrzymano ich na gorącym uczynku przestępstwa, podczas gdy ze skradzionego volkswagena golfa IV o wartości 60 tysięcy złotych usuwali numery identyfikacyjne. Samochód ten został skradziony w październiku zeszłego roku w Rudzie Śląskiej. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Zostanie on zwrócony właścicielowi.

Policjanci nie wykluczają, że skala procederu była znacznie szersza. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych współsprawców szajki. Za przestępstwa, których dopuścili się zatrzymani grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.