czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2009
  • wyświetleń: 3153

Naraził dziecko na utratę życia

23-letni czechowiczanin naraził swoją 6-tygodniową córeczkę na niebezpieczeństwo utraty życia, gdy około 4.00 nad ranem po domowej awanturze zabrał ją z łóżeczka w samych śpiochach i wyszedł z domu do mieszkających w oddali znajomych, z którymi wcześniej imprezował.

Reklama

O zdarzeniu zaalarmowała policjantów matka dziecka. Nietrzeźwego sprawcę zatrzymano, a dziewczynkę przekazano pod opiekę matki. Za nienależyte sprawowanie opieki nad dzieckiem grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca wspólnie ze swoimi znajomymi spożywał alkohol. Gdy około 4.00 nad ranem wrócił nietrzeźwy do domu wszczął awanturę ze swoją konkubiną. Zdenerwowany zabrał z łóżeczka śpiące dziecko.

6-tygodniowa dziewczynka w samych tylko śpiochach została wystawiona przez ojca na działanie mrozu. Mężczyzna wrócił z dzieckiem do znajomych, z którymi wcześniej imprezował. Matka dziecka zaalarmowała o zdarzeniu policjantów z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach.

Sprawca został zatrzymany, a dziecko przekazano pod opiekę matki. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni mężczyzna miał we krwi blisko 1,5 promila alkoholu. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu kara 5 lat więzienia.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.