czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2071

Magiczny świat poezji w bibliotece

Uczniowie z klas drugich Szkoły Podstawowej nr 5 zaprzyjaźnieni z Oddziałem Dziecięcym walczyli, w piątek 9 stycznia, o miano najlepszych znawców poezji Tuwima i Brzechwy.

Reklama

Podczas szkolnego konkursu czytelniczego „W magicznym świcie poezji Tuwima i Brzechwy” uczniowie musieli wykazać się wiedzę na kilku płaszczyznach. Jury – w skład, którego weszły: wicedyrektor szkoły Magdalena Buchta, Katarzyna Wituś z Oddziału Dziecięcego MBP, Bernadetta Beczała z biblioteki szkolnej oraz emerytowana bibliotekarka Wiesława Krótka – przyznawało punkty za recytację wybranych utworów.

Oceniana była również ogólna wiedza na temat twórczości Tuwima i Brzechwy oraz ilustracje do wierszy. Ostatnią – punktowaną konkurencją – był strój „kaczki-dziwaczki”, którą prezentowały dzieci ustrojone w czerwono-żółte przebranie. Konkurs czytelniczy wygrała klasa 2c (wychowawca Joanna Ungehojer), na drugim miejscu znaleźli się uczniowie 2b (opiekun Iwona Stańczyk), a na trzecim klasa 2a (wychowawca Aleksandra Banaś).

Organizatorem konkursu była wychowawczyni Iwona Stańczyk.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.