czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2009
  • wyświetleń: 3298

Czechowicki WOŚP podliczył zbiókę

11 stycznia 2008 roku, od wczesnych godzin porannych, ponad 150 młodych ludzi będących wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyszło na ulice Czechowic-Dziedzic, aby do późnych godzin wieczornych, razem z innymi wolontariuszami rozsianymi po całej Polsce i świecie, kwestować na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Reklama

Czechowicki WOŚP podliczył zbiókę


Dzięki ich pomocy i Państwa ofiarności udało się zebrać w Czechowicach-Dziedzicach 52 316.19 zł, 596,93 € i 5 $, a w całej Polsce 32 679 758 zł.

Pomimo kryzysu, pomimo mniejszej liczby sponsorów i koncertów, Owsiak porwał całą Polskę. Na Placu Targowym od godz. 10.00 można było zobaczyć wiele ciekawych rzeczy: zrobić zdjęcie z clownem lub lwem, zobaczyć jak wygląda "od kuchni", budzący respekt wśród kierowców, tir i samochód wojskowy, przejechać się quadem, postrzelać z paintballowego markera, podziwiać pokaz sztuk walki kendo laido i karate, wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa w ilości ludzi w autobusie, czy w końcu wziąć udział w pokazie władania ogniem, czyli fireshow jaki dała grupa Fireteam Rogata. Można było także wesprzeć akcję licytując liczne gadżety, np. wośpowy tort czy koszulkę. Kulminacyjnym momentem Finału WOŚP było wieczorne Światełko do Nieba, które wystrzeliło o godz. 20.00 wraz z pokazem sztucznych ogni.

Od godz. 15.00 do 22.00 zagrało wielu artystów m.in. Mr Blues, Zabili Mi Żółwia, Natural Mystic, Grzegorz Es, Michał Lazar, Gouliano i Simon Jim. Imprezę poprowadził Aleksander Byrski.Mamy nadzieję, że za rok uda się pobić rekord i podniesiemy sumę jaką udało się zebrać tego roku.

Sztab WOŚP serdecznie dziękuje Panu Marianowi Błachutowi Burmistrzowi Czechowic – Dziedzic za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego finału, bowiem przekazane środki w znacznym stopniu przyczyniły się do zorganizowania XVII Finału Wielkiej Orkiestry.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.