czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2009
  • wyświetleń: 2253

Bezpłatne badania mammograficzne

W dniu 12 lutego na terenie Ruchu "Silesia" za budynkiem administracji (Czechowice - Dziedzice, ul. Górnicza), będzie podstawiony mammobus z Centrum Onkologii z Gliwic. Badania będą przeprowadzane w godzinach od 8.00 do 17.00.

Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne


Kobietom nie będącym pracownicami kopalni, wyniki zostaną rozesłane pocztą na adres domowy, po miesiącu od daty wykonania badania.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać kobiety między 50 a 69 rokiem życia, pod warunkiem że upłynęły pełne 2 lata od poprzedniego takiego badania. Wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości z numerem PESEL, karta chipowa.

Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata lub rok, jeśli ktoś z najbliższej rodziny pacjentki zachorował na raka piersi. Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.