czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1703

Zapisy na warsztaty fotograficzne

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie do udziału w "Warsztatach fotograficznych".

Reklama

Pierwsze spotkanie przewidziane jest na koniec lutego (Zapisy do 20 lutego). Wszyscy chętni proszeni są o zapisywanie się w bibliotece. Ilość miejsc jest ograniczona! Zajęcia poprowadzi Paweł Rusek.

Plan warsztatów:

1.Co to jest fotografia ? - Dzień 1
Czyli, jak ludzie przedstawiają w swoim życiu temat fotografii.

Każdy uczestnik warsztatów w kilkunastu zdaniach opowie czym dla niego jest fotografia, czy jest z nią w jakiś sposób związany oraz jak duże doświadczenie fotograficzne posiada. Uczestnicy którzy wyrażą chęć, będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac oraz dorobku fotograficznego. Będą mogli także zadać kilka pytań na temat warsztatów oraz powiedzieć jaką wiedzę chcieli by „wynieść” z warsztatów.

2. Praca z aparatem - Dzień 2-3
Co to jest aparat fotograficzny, jak go używać oraz do jakich funkcji i ułatwień stosować się podczas robienia zdjęć.

Zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w aparacie fotograficznym, ogólne wyjaśnienie pojęć fotograficznych, skrótów oraz języka fotograficznego (profesjonalnego oraz potocznego). Wstępne przymiarki do tego jak zrobić dobre zdjęcie, jakich parametrów należy użyć w jakich warunkach.

3. Nauka kreowania obrazu - Dzień 4-5
Wybór motywu, kadrowanie, równowaga kompozycji oraz mocne punkty zdjęcia - wszystkie podstawy zawarte zostaną w tym punkcie warsztatów.

Podstawowe pojęcia fotografii jako rejestrowanego obrazu. Mocne punkty, poprawne kadrowanie oraz motyw główny. Punkt bardzo obszerny ze względu na wiele różnych pojęć do omówienia od Balansu Bieli, poprzez czułość materiału światłoczułego, na głębi ostrości oraz perspektywie czy filtrach kończąc.

4. Cyfrowa ciemnia - Dzień 6
Jak używać komputera do obróbki cyfrowej fotografii, w jaki sposób poprawiać walory estetyczne oraz wyszczególnić motyw główny.

Omówienie podstawowych i zaawansowanych programów graficznych (Picasa, Photoshop CS2 / CS3, filtry programowe „NIK COLOR EFEX”). Omówienie języka fachowego używanego w programach graficznych (j. Angielski fachowy).

5. Od amatora do Artysty - Dzień 7
Co zrobić aby nasze zdjęcie, nie było zwykłą fotką „pstrykniętą z biodra”.

Przykłady prac wykonanych przez wielkich artystów fotografików z całej Europy i świata, różnica kulturowa w fotografii oraz aspekt artystyczny.

6. Plener fotograficzny - Dzień 8
Prowadzący podzielą zadania dla poszczególnych osób, każdy otrzyma dwa zadania ogólne oraz jedno indywidualne (losowe).

Wstępnie rezerwujemy dwa dni, w których spotkamy się w plenerze, jeżeli użytkownicy wyrażą chęć, będziemy chcieli zorganizować także plener „nocny” – czyli nic innego jak spotkanie po zmierzchu. Miejsce oraz dokładne terminy zostaną ustalone podczas trwania warsztatów.

7. Zakończenie warsztatów - Dzień 9

Pomoc prowadzących w wyborze i retuszu najlepszych prac do WYSTAWY.

Po warsztatach przewidziana jest Wystawa fotograficzna wraz z Wernisażem. Całkowity koszt warsztatów to koszt wydruku prac osób chętnych do udziału w wystawie.

GBP Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.