czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2009
  • wyświetleń: 4339

Pat w sprawie drogi ekspresowej S-1

Nadal nie wiemy jaki będzie przebieg drogi ekspresowej S-1 na odcinku z Mysłowic Kosztów do Bielska-Białej. Problem w tym, że nie ma wariantu przebiegu drogi, który zaakceptowałyby wszystkie strony zainteresowane jej budową.

Reklama

Pat w sprawie drogi ekspresowej S-1


Mieszkańcy gmin, przez które S-1 ma biec zgodzili się na tzw. wariant IV, ten jednak został oprotestowany przez UNESCO. Eksperci tej międzynarodowej organizacji stwierdzili, że droga ma być oddalona od byłego hitlerowskiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu-Brzezince nie o ponad sto metrów, lecz o kilka kilometrów. Sprawa wariantu IV nie jest jednak jeszcze przesądzona - poinformował burmistrz Bierunia Ludwik Jagoda. www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/UNESCO_jan19.mp3 target=_blank class=dodaj>Posłuchaj.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach przygotowała już wariantu VI przebiegu S-1. Na ten wariant jednak nie zamierzają zgodzić się mieszkańcy bieruńskich Bijasowic, których domy - zgodnie z planem - musiałyby zostać zburzone.

(jan) / Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.