czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2009
  • wyświetleń: 6341

Czechowice: brutalne pobicie

Dwaj nastoletni mieszkańcy Czechowic-Dziedzic brutalnie pobili i skopali 35-letniego mężczyznę, a następnie usiłowali skraść jego telefon komórkowy. Uciekli spłoszeni przez świadków zdarzenia. Czechowiccy policjanci ustalili personalia napastników i ich zatrzymali.

Reklama

Dwaj kompani w wieku 16 i 17 lat na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach zaatakowali 35-letniego mężczyznę. Pobili go i skopali po całym ciele. W taki brutalny sposób chcieli go zmusić do wydania telefonu komórkowego.

Pokrzywdzony stawiał zdecydowany opór, a dodatkowo na miejscu zdarzenia pojawili się przypadkowi przechodnie, więc sprawcy w popłochu uciekli. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony okazały się na tyle poważne, że został on przewieziony do szpitala.

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach szybko ustalili personalia napastników i ich zatrzymali. Młodszy z nich miał we krwi aż 2,5 promila alkoholu. Przewieziono go do Policyjnej Izby Dziecka. Starszy trafił do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani są dobrze znani czechowickim policjantom gdyż już wcześniej weszli w konflikty z prawem. Wielokrotnie także uciekali z ośrodka wychowawczego, gdzie aktualnie przebywają. Za obecne przestępstwo 17-latkowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności. Jego młodszy kompan za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.