czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2512

Czechowice: ile małżeństw, ile urodzeń?

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach dokonał podsumowania danych statystycznych związanych z ilością mieszkańców, urodzeń, zawartych małżeństw i innych.

Reklama

W 2008 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czechowicach-Dziedzicach zarejestrowano 320 małżeństw (w roku 2007 – 300), spośród których 197 to małżeństwa wyznaniowe, 101 małżeństwa cywilne. Zarejestrowano również 4 śluby z cudzoziemcami (Gruzja, Uganda, Wielka Brytania) oraz 18 małżeństw umiejscowionych (każdy obywatel polski, który zawarł związek małżeński poza granicami kraju, powinien dokonać umiejscowienia ‘rejestracji’ aktu małżeństwa w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Warunek ten jest konieczny, aby osoba taka mogła ubiegać się o wydanie polskiego paszportu).

W ubiegłym roku w USC zarejestrowano 41 umiejscowionych aktów urodzenia. Wśród nadanych imion znalazły się m.in. Nicole, Alan, Nelly, Leonard, Oliver, Matthew, August, Victoria, Tymon, Błażej, Marco, Nikodem, Sara, Eric, Stephanie, Lilii.

Według danych ewidencji ludności na terenie gminy Czechowic-Dziedzice przybyło 486 obywateli urodzonych w 2008 roku (w roku 2007 – 532 urodzenia), z czego 247 to chłopcy a 239 - dziewczynki. Wśród imion najczęściej nadawanych dziewczynkom znalazły się: Julie, Natalie, Aleksandry oraz Zuzanny. Wśród imion chłopięcych dominowały: Jakub, Maksymilian, Mateusz, Kacper.

W roku 2008 zmarło 409 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. To o 66 zgonów więcej w porównaniu ze stanem na koniec grudnia 2007. Od kilku lat w gminie obserwujemy dodatni przyrost naturalny ludności.

Migracja ludności (dane z ewidencji ludności na dzień 31.12.2008 r.): zameldowani z obcego terenu - 493, wymeldowani poza teren gminy - 517, przemeldowania w ramach gminy - 726.

aka / czecho.pl

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.