czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2009
  • wyświetleń: 902

Warto spędzić ferie w bibliotece

Ferie kojarzą się ze śniegiem, lepieniem bałwana, sanną i siarczystym mrozem. Niewątpliwie ich znakiem firmowym jest uśmiech dzieci i dobra zabawa. Biblioteka na zimową aurę wpływu nie ma, ale ileż ma pomysłów na interesujące zajęcia podczas dni wolnych od nauki! Zapraszamy do udziału.

Reklama

Warto spędzić ferie w bibliotece


Filia Nr 1 zaprasza na zimowe „bieganie po regałach”. Do zabawy w szukanie zimy w księgozbiorze literatury dziecięcej zachęca najmłodszych czytelników. W czasie zabawy przewidziano zagadki, gry w skojarzenia, zajęcia plastyczne i oczywiście poszukiwanie książek związanych tematycznie z zimą. Zapraszamy w środę, czwartek i piątek od godz. 10.00 do 12.00. 6 lutego o godzinie 15.00 odbędą się warsztaty bibułkarskie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”.

Filia Nr 2 serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oglądania prac dzieci, które uczęszczają na zajęcia ceramiczne do Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art.".Dzięki współpracy Filii nr2 z pracownią ceramiczną cyklicznie organizujemy wystawy. Tym razem zobaczyć można piękne misy, część z nich wykonanych zostało przez dzieci, które wzięły udział w zeszłorocznych warsztatach, jakie odbyły się w bibliotece.

Zapraszamy dzieci i młodzież na kolejne warsztaty plastyczne, które odbędą się 29 stycznia (czwartek) o godz. 12.00 Zajęcia poprowadzi instruktor ceramiki Pani Marta Janik-Kufel. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do piątku tj. 23 stycznia (włącznie) w siedzibie filii lub telefonicznie: (032)215 29 72.

W drugim tygodniu ferii, w czwartek 5 lutego na godz.15, zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 0-do 6 lat na czytanie bajek. Spotkanie to będzie nosić tytuł "Poczytaj mi mamo" i pełne będzie pięknych opowieści.

Każdego dnia wolnego od nauki w ciągu dwóch tygodni ferii, Filia zachęca do udziału w zajęciach plastycznych, które podpowiedzą wiele wspaniałych pomysłów, np. na upominki. Filia Nr 3 gwarantuje „Zimowe ferie każdego Biblioteką - dla każdego coś miłego”, a w tym cyklu: bibułkarstwo artystyczne, malowanie na szkle, lepienie z plasteliny oraz malowanie farbami i rysowanie kredkami. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 11.00

Filia Nr 5 w Bronowie proponuje ferie pod hasłem„A to ciekawe!”, czyli zajęcia i konkursy literackie oraz plastyczne. Będą także chwile przeznaczone na zajęcia z wykorzystaniem komputera i ciekawe opowieści. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w godz. 11.00 – 13.00 oraz w piątki w godz. 12.00 – 13.00

Filia Nr 6 (Burzej) zaprasza na interesujące propozycje Biblioteki w dniach 28, 29, 30 stycznia oraz 4, 5 lutego w godzinach 13.30 – 15.30. W planie spotkań między innymi głośne czytanie, gry, zabawy, konkursy a także warsztaty wyplatania koszyków z papieru.

Filia Nr 9 w Zabrzegu proponuje zajęcia plastyczne oraz głośne czytanie w każdy dzień ferii.

Filia Nr 10 zaprasza na spotkania pod hasłem „Ferie z Franklinem”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście. Spotkania odbywać się będą w dniach
od 26 stycznia do 6 lutego, w godzinach od 11.00 do 14.00. W programie przewidziano następujące spotkania:
 Franklin i pokaz magii – oswajamy zjawiska fizyczne
 Franklin i lekcje muzyki – uczymy się piosenki z filmu „Franklin i skarb jeziora”.
 Franklin detektywem – w poszukiwaniu zaginionego skarbu biblioteki
 Franklin i ciasteczka – wielka piernikowa uczta
 Franklin bierze udział w konkursie – łamigłówki mądrej główki
 Franklin i komputer – zajęcia multimedialne
 Franklin czyta kolegom – wspólne głośne czytanie z podziałem na role
 Franklin gra w hokeja – zajęcia na powietrzu, bitwa śnieżna
 Franklin i jego paczka – zajęcia plastyczne
 Franklin świętuje – bal maskowy u Franklina, zakończenie ferii

Oddział Dziecięcy organizuje zajęcia pod hasłem „Nuda nie dla mnie – czyli ferie z Oddziałem Dziecięcym”. W trakcie spotkań gwarantowana będzie nauka tworzenia wycinanki ludowej na styl kurpiowski, wykonania szydełkowych kwiatów oraz własnoręcznego składania torebki na prezenty. Wszystko wzbogacone dobrym humorem i uśmiechem. Zajęcia proponowane są uczniom szkół podstawowych w dniach 27, 30 stycznia oraz 3 lutego w godz. 11.00 – 13.00.

Niecodzienne spotkanie odbędzie się także 3 lutego, do udziału, w którym zaproszeni zostali najlepsi czytelnicy książek w wieku gimnazjalnym korzystający z zasobów wszystkich placówek Biblioteki. W trakcie uroczystości zaplanowano wręczenie nagród, poczęstunek dla zaproszonych gości oraz ich udział w przygotowanych grach i konkursach słownych.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.