czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2009
  • wyświetleń: 896

Laur Kompetencji dla starosty

Starosta bielski Andrzej Płonka został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Platynowym Laurem Kompetencji i Umiejętności w kategorii „Pro publico bono”2008 , przyznawanym przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, instytucji, izb gospodarczych o raz laureatów Laurów minionych edycji.

Reklama

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się takie osobistości jak wybitny reżyser Andrzej Wajda uhonorowany w tym roku Diamentowym Laurem Kompetencji i Umiejętności, Andris Piebalgs Komisarz ds. Energetyki w Komisji Europejskiej, Radosław Sikorski Minister Spraw Zagranicznych, ks. Biskup Jan Wieczorek ordynariusz diecezji gliwickiej, Jerzy Podsiadło współtwórca koncepcji oraz realizator restrukturyzacji i integracji polskiego hutnictwa i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny.

Platynowe Laury "Pro Publico Bono" przyznawane są osobom w dowód uznania ich działalności na rzecz dobra społeczności lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych, a także za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na poziomie gminy, powiatu, regionu.

W tym roku w kategorii „Pro publico bono” Laurem Kompetencji i Umiejętności wyróżniono starostę Andrzeja Płonkę i Bożenę Walter prezesa fundacji TV „Nie jesteś sam” oraz Janusza Moszyńskiego – radnego województwa śląskiego, marszałka w latach 2006 – 2008. Starosta bielski Andrzej Płonka otrzymał wyróżnienie za ogromne zaangażowanie w doprowadzenie do powstania na terenie powiatu, którego jest gospodarzem, Bielskiego Parku Techniki Lotniczej oraz systematyczne działanie na rzecz modernizacji i informatyzacji Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej.

Starostę doceniono także za wkład w bezpłatne przejęcie przez samorząd powiatowy Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w celu poprawy komunikacji pasażerskiej, za działania społeczne i założenie Lokalnej Grupy Działania Ziemi Bielskiej, dzięki czemu dla gmin powiatu pozyskano 14 mln zł, a także za modelową współpracę z organizacjami przedsiębiorców i budowanie pozytywnego wizerunku przedstawicieli biznesu.

Diamentowe, Kryształowe i Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są wybitnym Mężom Stanu, nieprzeciętnym osobowościom, których działalność ma wymiar międzynarodowy. Wartości płynące z ich pracy są uniwersalne, godne naśladowania i tworzą atmosferę szczególnego szacunku. Otrzymują je prawdziwe perły w koronie śląskiej, jakim jest nasze województwo. To nie tylko ludzie sukcesu, to ludzie wartościowi. – mówił na uroczystości wręczenia Laurów w Domu Tańca i Muzyki w Zabrzu prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Tadeusz Donocik.

Wyróżniono także Złotymi Laurami kilkunastu przedstawicieli środowisk nauki, kultury, samorządu lokalnego. Wśród nich wyróżnienie to otrzymał dr Tadeusz Leśniak ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku - Białej.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pn. "Świat - Europa - Polska tradycja".

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.