czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2009
  • wyświetleń: 3244

Czechowice: nowy cennik szalet

Ustawa „O utrzymaniu czystości i porządku w gminach” z 13 września 1996 roku nakłada na gminy obowiązek finansowania i utrzymania ogólnodostępnych, publicznych szaletów miejskich. Administracja Zasobów Komunalnych zarządza jedynymi w mieście miejskimi szaletami, które znajdują się na placu targowym.

Reklama

Czechowice: nowy cennik szalet
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Czechowickie toalety publiczne zostały wybudowane w latach 90, wraz z modernizacją targowiska, co było warunkiem koniecznym do jego prawidłowego funkcjonowania.

Szalety miejskie są systematycznie kontrolowane przez Sanepid, dbający o spełnianie wymogów sanitarno-higienicznych. W skład wyposażenia publicznych toalet wchodzą: kabiny z ubikacją, kabina z bidetem, umywalki oraz przymierzalnia, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szalety prowadzi firma prywatna na podstawie umowy zlecenia podpisanej z Administracją Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Gmina nie dopłaca do miejskich szaletów. W ubiegłym roku 2008 szalety przyniosły dochody w kwocie 36.633,14 zł.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza z dnia 30 grudnia 2008 r., został ustalony nowy cennik opłat za korzystanie z urządzeń szaletów miejskich zlokalizowanych na placu targowym w Czechowicach-Dziedzicach.

Cennik szalet miejskich (cena brutto):
1. Kabina - 1,50 zł
2. Pisuar - 1,00 zł
3. Bidet - 1,50 zł
4. Przymierzalnia - 1,50 zł

Szalety miejskie w dni targowe (wtorki i piątki) czynne są od godz. 6.00 do 16.00. W pozostałe dni tygodnia tj., poniedziałek, środę i czwartek w godz. od 8:00 do 16.00. W soboty szalety czynne są od 7.00 do 14.00.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.