czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2546

Podsumowanie czytelniczego roku

Jest tradycją, że na początku roku Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie dokonuje podsumowania całorocznej działalności i wręcza nagrody najlepszym czytelnikom. Nie inaczej było i tym razem.

Reklama

Podsumowanie czytelniczego roku


28 stycznia Pani Teresa Lewczak przedstawiła przybyłym gościom i najwierniejszym czytelnikom kilka danych z życia Biblioteki. Czytelnicze spotkanie wykorzystano także do wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Wspomnienia z wakacji” organizowanego przez Magazyn Gminny i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Wśród gości obecni byli: wójt Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, radni: Danuta Kubik, Benedykt Kohut, Jerzy Stanclik, Łukasz Furczyk, Andrzej Wojtyła, honorowi obywatele gminy Bestwina: Waleria Owczarz i Franciszek Maga, redaktor naczelny Magazynu Gminnego Sławomir Lewczak, czytelnicy i pracownicy biblioteki.

Należy zaznaczyć, że z roku na rok przybywa czytelników, zwiększa się liczba odwiedzin Biblioteki, coraz więcej osób uczestniczy w imprezach organizowanych przez Bibliotekę ( w Bestwinie i w jej filiach zlokalizowanych w każdym sołectwie). Z dużym uznaniem Pani dyrektor wyrażała się o fili w Janowicach, gdzie nastąpił prawie dwukrotny wzrost odwiedzin w stosunku do poprzedniego roku.Księgozbiór Biblioteki wzbogacił się w 2008 roku o 1774 książek i liczy obecnie 65 607 woluminów.

Zasoby specjalne Biblioteki zwiększyły się o 238 jednostek, w obecnej chwili jest już 1487 egzemplarzy na różnych nośnikach (CD, DVD, VHS, VCD, kasety magnetofonowe).
Każdy czytelnik przy pomocy komputera może sprawdzić, czy aktualnie jest dostępna pozycja, której poszukuje i w której filii. Może także sprawdzić swoje konto czytelnicze. W każdej filii dostępne są stanowiska komputerowe, z których każdy czytelnik, jeśli chce skorzystać z komputera w celach edukacyjnych może to uczynić za darmo.

Więcej o dorobku Biblioteki można poczytać na stronie www.gbpbestwina.eu .
Najlepszymi czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej zostali:
- w kategorii dzieci: Monika Hebda – przeczytała 132 książki,
Agnieszka Krywult – przeczytała 99 książek,
Celestyna Molek – 63 książki.

wśród młodzieży: Justyna Bargiel – 65 książek,
Joanna Olejak – 55 książek,

Przemysław Olejak – 45 książek,
wśród dorosłych:
Halina Ciszczoń – 168 książek,
Olga Cypcer – 108 książek,
Bogusława Wachelko – 83 książki.

Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w odpowiedniej grupie wiekowej otrzymały Złote Karty Czytelnicze, a kolejne Srebrne i Brązowe.

Laureatami konkursu fotograficznego zostali: I miejsce, drugie miejsce i jedno z wyróżnień zdobył Krzysztof Markiel. Trzecie miejsce zdobył Konrad Szermański, a wyróżnienie Szymon Zieliński.

W czasie spotkania pani Teresa Lewczak nagrodziła za pomoc i serce okazywane Bestwińskiej Książnicy Pana Franciszka Magę Dyplomem Amicus Certus. Jest to wyróżnienie nadawane przez Koło Bibliotekarzy Polskich w Bestwinie, któremu przewodniczy Marzena Kozak.

Na zakończenie wójt Stefan Wodniak pogratulował Pani Teresie Lewczak i podległym jej pracownicom osiąganych sukcesów, zaznaczył, że praca naszej biblioteki jest wysoko oceniana w powiecie bielskim i województwie śląskim, czego dowodem są liczne wyróżnienia przyznawane jej praktycznie co roku.

gminabestwina.info/index.php?option=com_content&task=view&id=866&Itemid=92 target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.