czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2009
  • wyświetleń: 1796

Chłopaki garną się do wojska

Pogarszająca się sytuacja na rynku pracy zachęca młodych ludzi do szukania zatrudnienia w armii. Tylko w województwie śląskim do Wojskowych Komend Uzupełnień codziennie zgłasza się około setki ochotników na zawodowych żołnierzy.

Reklama

Według planu profesjonalizacji armii, do końca 2010 r. polska armia ma składać się wyłącznie z zawodowców. Co bardziej niecierpliwi na własną rękę wypytują o wolne etaty w jednostkach, a wojskowi kadrowcy kompletują już listy chętnych na stanowiska, które zwolnią się dopiero... za pół roku. Kandydatów kuszą niezłe zarobki, rozbudowany pakiet socjalny i pewność, że w resorcie zwolnień nie będzie.

Prawdziwe oblężenie w WKU dopiero się jednak rozpocznie. Ostatni żołnierze z poboru mają skończyć swoją zasadniczą służbę wojskową we wrześniu 2009 roku. Najdalej do 13 lutego wejdzie w życie przyjęta przez Sejm na początku stycznia, a podpisana w ostatni piątek przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony.

Gdy to nastąpi, do rezerwy automatycznie trafią wszyscy poborowi, którzy przed 4 grudnia 2008 r. nie zostali wcieleni do armii ani też odesłani między rezerwistów.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.