czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2009
  • wyświetleń: 1211

Wrócą połączenia kolejowe

Dobra wiadomość dla podróżujących pociągami. Od 1 marca mają zostać przywrócone połączenia z Wisłą i Częstochową zlikwidowane na początku stycznia.

Reklama

PKP na Dzień Wszystkich Świetych


Ich powrót wywalczyli zdesperowani pasażerowie, którzy stracili możliwość dojazdu do pracy i szkoły. O przywrócenie połączeń apelowali również kolejarze i samorządowcy z Podbeskidzia i Częstochowy. Jak widać społeczna presja przyniosła skutek. W ciągu ostatnich dni odbyło się kilka roboczych spotkań przedstawicieli śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych i Urzędu Marszałkowskiego.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w lutym zarząd województwa przyjmie korektę rozkładu jazdy w proponowanym kształcie. Nie zmieni się jednak wysokość dotacji z budżetu województwa, w związku z tym kosztem przywrócenia zlikwidowanych połączeń będzie ograniczenie składów na innych trasach. Komfort pasażerów może się zatem pogorszyć.

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.