czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2009
  • wyświetleń: 1658

Dłuższy okres zasiłkowy

Okres zasiłkowy rozpoczynający się w dniu 1 września 2008 r. zostaje przedłużony do 31 października 2009 r.

Reklama

Osoby pobierające aktualnie zasiłek rodzinny i świadczenie pielęgnacyjne będą miały przedłużone prawo do świadczeń do 31 października 2009 r. W przypadku ubiegania się o inne dodatki do zasiłku rodzinnego niż wskazane w decyzji zmieniającej okres obowiązywania decyzji przyznającej prawo do świadczeń rodzinnych na wrzesień i październik 2009 r. wymagane jest złożenie wniosku we wrześniu.

Wnioskodawcy, których dzieci uczęszczają do szkół ponadgimnazjalnych zobowiązani są dostarczyć aktualne zaświadczenie szkolne w terminie do 10 września 2009 r. Na podstawie dostarczonego zaświadczenia mogą być wypłacane dodatki:
- z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego,
- z tytułu dojazdu do miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły,
- z tytułu zamieszkiwania w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 września 2008 r.

W myśl z art. 26 ust. 3 i 4 ustawy o świadczeniach rodzinnych w przypadku, gdy osoba złoży wniosek na nowy okres zasiłkowy wraz z kompletem dokumentów do 30 września ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku, gdy osoba złoży wniosek na nowy okres zasiłkowy wraz z kompletem dokumentów od dnia 1 października do 30 listopada ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w pokojach 106 i 104 lub telefonicznie pod numerem 032 214-71-16.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.