czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2009
  • wyświetleń: 1981

Zabawa karnawałowa dla dzieci

W czwartek, 5 lutego br. w dworku „Stara Cynkownia” odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej po nazwą "Bawimy się razem", której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna, a głównym sponsorem oraz fundatorem paczek, zabawek oraz słodyczy Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć.

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 100 dzieci, wśród których nie zabrakło czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej – dzieci specjalnej troski oraz dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie”. Ponieważ była to zabawa kostiumowa, spotkać można było wiele postaci bajkowych i nie tylko. Impreza była sygnowana złotą koroną, dla przypomnienia w ubiegłym roku było to czerwone serduszko.

Na uczestników wspólnej zabawy czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na początek dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5, pod kierownictwem wychowawczyni Iwony Stańczyk, przygotowały noworoczno-zimowe przedstawienie „Przyjdź Mikołaju”. Zdolności recytatorskie przed szeroką publicznością zaprezentował Piotr Krystek, uczeń Gimnazjum Publicznego Nr 2. Tuż po artystycznych występach, rozpoczęły się wspólne zabawy, quizy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło dobrej zabawy i humoru. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali paczkę ze słodkościami oraz pluszową przytulankę.

- „Bawimy się razem” to impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych organizowana cyklicznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Już 17 rok z rzędu zapewniamy dzieciom w okresie ferii zabawę karnawałową, która cieszy się dużą popularnością i zawsze wywołuje uśmiech na twarzy uczestników – mówi kierownik Oddziału Dziecięcego, Urszula Bolek.

Zabawy integracyjne oraz liczne konkursy przygotowała Bożena Brzóska - pedagog z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym już hymnem „Dobrze, że jesteś”. Słowa i melodia piosenki doskonale znanej dzieciom, które chętnie przychodzą na tę imprezę, pozwalają przełamać pierwsze lody. Dzieci i ich rodzice, oraz organizatorzy imprezy trzymając się za ręce we wspólnym kręgu śpiewają piosenkę o tym, że ważny jest każdy człowiek. Później był czas na zabawę, a dla każdego uczestnika zabawy znalazła się dyscyplina, w której można się było sprawdzić.

Wielki zachwyt, wśród uczestników, wywołała czekoladowa fontanna, ufundowana przez Tomasza Kopcia, który również nieodpłatnie udostępnił salę w dworku „Stara Cynkownia”.

Integrując środowisko dzieci niepełnosprawnych, zapraszając ich do wspólnej zabawy, panie pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej próbują wywołać na twarzach niepełnosprawnych dzieci uśmiech - i zawsze się im to udaje. Wspólne pląsy, tańce oraz niespodzianki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.