czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2009
  • wyświetleń: 1060

Pociągi wracają do rozkładu jazdy

18 pociągów wraca od 1 marca do rozkładu jazdy na Śląsku. Taką decyzję podjął zarząd województwa.

Reklama

Najwięcej pociągów przybędzie na trasie Gliwice-Katowice-Częstochowa, Bielsko-Biała - Częstochowa, Pszczyna - Wisła Głębce. Częściej pociągi będa jeździć także z Zebrzydowic do Czechowic-Dziedzic, a także z Katowic do Wodzisławia Śląskiego. Jak powiedziała rzeczniczka marszałka województwa Aleksandra Marzyńska zarząd planuje także przywrócić pociągi relacji Katowice-Sędziszów i Katowice-Wisła Głębce.

Pociągów przybędzie jednak kosztem długości dotychczasowego taboru. Zarząd nie uzyskał bowiem pieniędzy na dodatkowe połączenia. 10 stycznia z rozkładów jazdy zniknęło kilkadziesiąt pociągów, a prawie drugie tyle jeździło już tylko w dni robocze. Zdaniem pasażerów wiele zredukowanych połączeń było bardzo potrzebnych i przewoziło dużo osób. Ze zmianami nie zgadzali się też związkowcy kolejowi. Zarząd wziął pod uwagę wszelkie te opinie.

Polskie Radio

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.