czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2009
  • wyświetleń: 2845

Silesia po raz drugi do sprzedaży

17 lutego w jednym z ogólnopolskich dzienników oraz na stronie internetowej Kompanii Węglowej ukaże się ogłoszenie o publicznym zaproszeniu do składania ofert na zakup kopalni „Silesia".

Reklama

Enea zainteresowana Silesią


Kilka dni temu zarząd spółki zaakceptował regulamin sprzedaży kopalni. Zaproszenie do składania ofert określa reguły gry w postępowaniu, a także formalne warunki, jakie muszą spełnić jego uczestnicy, aby oferta była rozpatrzona.

— Procedura zaproszenia do rokowań różni się od przetargu. Najpierw, do 31 marca, zaprosimy potencjalnych kontrahentów do złożenia ofert wstępnych. Po zapoznaniu się z nimi komisja zaproponuje zarządowi stworzenie tak zwanej krótkiej listy podmiotów, zaproszonych do złożenia oferty wiążącej. Przedtem umożliwimy tym kontrahentom tak zwany „ogląd przedmiotu sprzedaży" i zapoznanie się z wszystkimi materiałami dotyczącymi kopalni — wyjaśnia Jacek Korski, wiceprezes Kompanii Węglowej.

Jeśli procedura przebiegnie zgodnie z planem, wynegocjowanie umowy sprzedaży nastąpi nie później niż do końca roku. Po decyzji zarządu dotyczącej wyboru kontrahenta konieczna jest jeszcze pozytywna opinia rady nadzorczej, uchwała walnego zgromadzenia akcjonariuszy, którym dla Kompanii jest minister gospodarki oraz zgoda ministra skarbu na przeprowadzenie transakcji.

danielek2002 / klub czecho.pl

Źródło:Trybuna Górnicza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.