czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2009
  • wyświetleń: 2603

Obfite opady śniegu i zagrożenia

Burmistrz Czechowic-Dziedzic przypomina o obowiązku odśnieżania i usuwania z dachów zalegającego śniegu.

Reklama

Apel władz miasta dotyczy utrzymania i użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywanie go w należytym stanie technicznym i estetycznym; a także zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływających na obiekt, związanych z działaniem sił natury takich jak, m. in. intensywne opady atmosferyczne, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia.

W przypadku wystąpienia lokalnych nagromadzeń śniegu lub lodu, a także sopli i nawisów mogących stanowić zagrożeń dla bezpieczeństwa obiektu i przebywających w pobliżu ludzi, burmistrz prosi o usuwanie zalegających na dachach budynków warstw śniegu i lodu.

Ponadto przypomina, że organ nadzoru budowlanego jest upoważniony, w przypadku konieczności niezwłocznego podjęcia działań mających na celu usunięcie niebezpieczeństwa ludzi lub mienia do zastosowania niezbędnych środków zabezpieczających na koszt właściciela lub zarządcy obiektu budowlanego.

Do takich działań podejmowanych na koszt właściciela lub zarządcy upoważnione są również organy Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

aka / czecho.pl

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.