czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2009
  • wyświetleń: 2761

Kopalnia Silesia czeka na kupców

Wczoraj czechowicka kopalnia Silesia została po raz drugi wystawiona na sprzedaż. Związkowcy i załoga kopalni mają nadzieję, że tym razem transakcja dojdzie do skutku.

Reklama

- Nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania - mówi Dariusz Dudek, przewodniczący Solidarności w Silesii. Kompania Węglowa chce sprzedać kopalnię, gdyż przynosi ona straty. Na inwestycje potrzeba ponad miliard złotych.

Oficjalne zaproszenie do rokowań w sprawie sprzedaży kopalni pojawiło się wczoraj w ogólnopolskiej prasie i na stronach internetowych Kompanii Węglowej.

Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompanii Węglowej, wyjaśnia, że do końca marca kontrahenci mogą składać oferty, później zostanie stworzona krótka lista podmiotów, które złożą oferty wiążące. - Te firmy otrzymają od nas wszystkie potrzebne materiały - dodaje Madej. Wynegocjowanie umowy ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.