czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2009
  • wyświetleń: 1063

Dzieci z przedszkola gościły hutników

Kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy różne zawody" dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Kaniowie upłynęło w bardzo gorącej atmosferze, gdyż gościliśmy Hutników z Walcowni Metali Dziedzice.

Po krótkiej prezentacji slajdów,na których dzieci mogły zobaczyć piece hutnicze, materiały które się wyrabia w hucie, suwnice a także pracowników, nasi goście Pan Piotr Semaniak i Pan Edward Żak zaprezentowali się w specjalnych strojach. Od razu wszyscy chcieli przymierzyć rękawiczki ,kapelusz, kask, a nawet specjalne okulary. Szczególne zainteresowanie wzbudził strój żaroodporny, gdyż jest srebrny i dzieci stwierdziły że jest kosmiczny.

Padło mnóstwo pytań, a na zakończenie dzieci otrzymały cukierki ufundowane przez Prezesa Walcowni Metali Dziedzice Adama Nieboja. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za słodycze oraz wypożyczenie strojów. Ponadto dziękuję Panom Markowi Pękali, Piotrowi Semaniakowi i Edwardowi Żak za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Kolejni goście już za miesiąc.

GBP Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.