czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2009
  • wyświetleń: 1447

Savoir-vivre wobec niepełnosprawnych

„Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” autorstwa Judy Cohen, przetłumaczony i zaadaptowany, za zgodą amerykańskiego wydawcy United Spinal Association, przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, stał się inspiracją dla organizatorów konkursu „Z taktem i uśmiechem”.

Reklama

Ideą konkursu jest promowanie wśród młodych ludzi pozytywnych relacji z osobami niepełnosprawnymi w różnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy muszą wykonać dowolne, wymyślone przez siebie zadanie, którego istotą będzie nauczenie siebie i innych jak zachowywać się w codziennych kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Zdobyte doświadczenia przydadzą się na całe życie i to one będą główną nagrodą, ale oczywiście organizatorzy przewidują także inne, na czele z dwudniową wycieczką do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu dla całej zwycięskiej klasy.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Poselskie Posła na Sejm R.P. Marka Plury, który jako Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych wraz z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Ministrem Jarosławem Dudą, objął patronat honorowy nad konkursem.

Do 12 marca 2009 roku przyjmowane są zgłoszenia uczestników, którymi mogą być uczniowie drugich i trzecich klas wszystkich gimnazjów z terenu województwa śląskiego. Finał zaplanowany jest na 5 maja br., kiedy to na specjalnej gali z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w Katowicach, zaprezentowani i nagrodzeni zostaną zwycięzcy konkursu.

Szczegółowe informacje znajdują na stronie www.marekplura.pl .

Grzegorz Franki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.