czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2009
  • wyświetleń: 1148

Eurodeputowani zwiedzali BPTL

24 lutego członkowie Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego, przebywali w województwie Śląskiem. Odwiedzili Rybnik, Cieszyn, Marklowice, miasto Bielsko – Biała, a także Bielski Park Techniki Lotniczej w Kaniowie.

Reklama

Spotkanie zorganizowani posłowie Jan Olbrycht i Grażyna Staniszewska. W bielskim ratuszu, który bardzo podobał się eurodeputowanym, spotkali się z prezydentem Miasta Bielska-Białej Jackiem Krywultem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Jarosławem Klimaszewskim oraz starostą bielskim Andrzejem Płonką.

Goście obejrzeli interesujący film o największych inwestycjach, zrealizowanych dzięki unijnym funduszom oraz prezentację multimedialną o Bielskim Parku Techniki Lotniczej w Kaniowie. W tym regionie pieniądze z Unii Europejskiej są zaczynem do dalszych działań i innowacyjnych przedsięwzięć. Euroregiony były tworzone bez intencji czerpania korzyści finansowych z Unii Europejskiej, ale po to, by ożywić współpracę transgraniczną. Dopiero potem okazało się, że będąc w euroregionie można korzystać z europejskich środków- powiedział na spotkaniu poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht.

Goście byli pod wrażeniem realizowanych w mieście i w powiecie inwestycji, oraz stosowanego zintegrowanego podejścia do projektów społecznych i inwestycyjnych. Wykazano także duże zainteresowanie Bielskim Parkiem Techniki Lotniczej, oraz kolejnym projektem utworzenia infrastruktury Śląskiego Centrum Naukowo Technologicznego. Pytano starostę Andrzeja Płonkę o genezę jego powstania, współpracę przedsiębiorców, agencji rządowych i samorządów oraz o plany na przyszłość.

Żywą dyskusję wywołał program także program „Natura 2000” i rola samorządu terytorialnego w ustalaniu granic obszarów chronionych, objętych tym programem. Po spotkaniu w bielskim ratuszu eurodeputowani pojechali do Kaniowa zwiedzić Bielski Park Techniki Lotniczej.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.