czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2009
  • wyświetleń: 3339

Pobicie na ulicy Słowackiego

Trzej mieszkańcy Czechowic-Dziedzic w wieku od 15 – 52 lat napadli na 36-letniego turystę. Pobili go, skopali po całym ciele i skradli mu plecak z telefonem komórkowym i pieniędzmi. Czechowiccy policjanci szybko ustalili napastników. Zatrzymali ich i odzyskali skradzione mienie. Za rozbój dwójce dorosłych sprawców grozi 12 lat więzienia. Ich nieletni kolega za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Pobicie na ulicy Słowackiego
Najstarszy ze sprawców rozboju
fot. Policja


W środę nad ranem trzej nietrzeźwi mężczyźni zaczepili 36-letniego mieszkańca Wałcza, który szedł ulicą Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Rzucili się na niego z rękami, pobili go i skradli mu plecak z telefonem i pieniędzmi w kwocie 10 złotych. Na odchodne skopali go jeszcze po całym ciele.

Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu czechowickich policjantów. Ustalenie sprawców utrudniał fakt, że ofiara przestępstwa była nietrzeźwa. Mimo, iż pokrzywdzony zapamiętał jedynie szczątkowe rysopisy sprawców policjanci szybko ustalili ich personalia. Zatrzymano ich chwilę po zdarzeniu. Odzyskano też skradzione rzeczy, które zwrócono właścicielowi.

Wszyscy trzej zatrzymani byli nietrzeźwi – mieli we krwi od 2 do prawie 4 promili alkoholu. Za rozbój mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat. Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokurator. Ich nieletni kompan za swój czyn tłumaczyć się będzie przed Sądem Rodzinnym.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.