Wiadomości

  • 11 marca 2009
  • wyświetleń: 700

Rozwój i promocja turystyki w regionie

W dniu 27 lutego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektu pt. Program Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.

Wśród osób biorących udział w spotkaniu znaleźli się dyrektorzy ośrodków kultury oraz przedstawiciele branży turystycznej Powiatu, w tym instytucji i firm odpowiedzialnych za promocję turystyki, sprzedaż i opracowywanie oferty turystycznej Powiatu. Spotkanie otworzył wicestarosta bielski Mirosław Szemla, a koordynowała je Jolanta Konior - kierownik Projektu.

Całe spotkanie było prowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Regionalnego z Warszawy, która wygrała przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Tematem przewodnim była dyskusja o poszukiwaniu markowych produktów turystycznych powiatu bielskiego. Była to pierwsza część etapu badawczego czyli przeprowadzenia badań jakościowych, mających zapewnić zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat postrzegania oferty turystycznej powiatu, jej sił i słabości.

Kolejna część będzie dotyczyła przeprowadzenia badań ankietowych wśród osób, które w przeciągu ostatnich dwóch lat odwiedziły Powiat Bielski w celu turystycznym i rekreacyjnym. Przed nami jeszcze dość długa droga związana z prowadzeniem prac badawczych oraz analityczno-koncepcyjnych aż do zakończenia projektu. Mamy jednak mamy nadzieję, że wyniki pokażą jak duży potencjał, piękno i atrakcyjność turystyczną posiada Powiat Bielski, zarówno latem jak i zimą.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.