czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2009
  • wyświetleń: 1375

Zostań gwiazdą bielskich juwenaliów!

PSUP, czyli Porozumienie Studentów Uczelni Podbeskidzia jest organizacją zrzeszającą swoją działalnością wszystkie bielskie szkoły wyższe. Członkami PSUP są również mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, którzy studiują w Bielsku-Białej.

Zostań gwiazdą bielskich juwenaliów!


Jego celem w poprzednich latach była organizacja Juwenaliów. Jednakże w maju 2008r. zostało wybrane nowe prezydium, które rozszerza działalność PSUPu i oprócz corocznych Juwenaliów organizuje inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, między innymi: promuje koła naukowe na bielskich uczelniach, organizuje wspólne konkursy, czy zawody sportowe, a także imprezy studenckie.

W ramach współpracy z Klubem Klimat PSUP organizuje comiesięczne imprezy PSUParty, które odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. W ten dzień wejście dla studentów jest darmowe oraz grana jest lżejsza muzyka, z lat wcześniejszych, między innymi rock-n-roll.
Ponadto na studentów preferujących mniejsze lokale i nieco inny klimat zabawy, będą czekać wyśmienite imprezy studenckie PSUPiątek w klubie Arhythmia w Bielsku- Białej. Spodziewać się ich można już od 20 marca, w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca.
Porozumienie Studentów Uczelni Podbeskidzia chce przede wszystkim tworzyć, integrować i promować działalność studencką.

W skład Porozumienia wchodzą uczelnie”
 Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza
 Kolegium Nauczycielskie w Bielsku- Białej
 Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej
 Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku- Białej
 Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej
 Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku- Białej

Porozumienie stworzyło własną stronę internetową (www.psup.pl) , dzięki której jest szybki przepływ informacji oraz studenci na bieżąco śledzą wydarzenia i mogą brać udział w różnych konkursach.

„Zostań gwiazdą Juwenaliów” to jeden z konkursów przygotowanych przez Porozumienie. Jest to konkurs na najlepsze zespoły amatorskie, które chciałaby się promować i pokazać na tak wielkiej imprezie studenckiej. Konkurs ten także obejmuje kabarety.

PSUP chce promować twórczość młodych ludzi i dlatego daje szansę pokazania się na scenie tym, którzy coś tworzą i robią ciekawego. Poprzez stronę internetową można również zgłosić swoją inną twórczość artystyczną lub hobbystyczną, a zarząd PSUPu zdecyduje o pokazaniu jej przybyłym na Bielskie Juwenalia 2009.

Już teraz można zdradzić, że Juwenalia odbędą się na lotnisku w Bielsku- Białej w dniach 7-9 maja i wystąpią między innymi Zabili Mi Żółwia i IRA, a oprócz koncertów będzie wiele innych atrakcji dla wszystkich bawiących się.

PSUP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.