czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2009
  • wyświetleń: 876

Lekcja samorządowa dla ZS Silesia

13 marca w gmachu Urzędu Miejskiego odbyła się kolejna lekcja samorządowa wiedzy o społeczeństwie, tym razem dla uczniów klasy II liceum z Zespołu Szkół "Silesia".

Było to drugie - po zeszłotygodniowym spotkaniu z licealistami z Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych - spotkanie w ramach akcji "Moja gmina", której celem - oprócz informowania o pracach i funkcjonowaniu gminy i Urzędu Miasta - jest edukacja i kształcenie młodych ludzi w zakresie rozwijania świadomości samorządowej, ich aktywizacji oraz krzewienia idei czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności, w tym udziału w wyborach i w pracach Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Spotkanie zostało zainaugurowane obdarowaniem przybyłych gości okolicznościowymi upominkami promocyjnymi gminy, przygotowanymi przez Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Kadr Urzędu Miejskiego Andrzeja Polaczka. Inny pracownik wydziału, inspektor Paweł Mizera (będący również redaktorem naczelnym "Biuletynu Samorządowego Czechowic-Dziedzic"), po uroczystym powitaniu rozpoczął i poprowadził lekcję, na wstępie której zgromadzeni w sali obrad Rady Miejskiej młodzi ludzie zapoznani zostali z krótką charakterystyką i rysem historycznym miasta i gminy oraz zaznajomili się z procedurą uchwałodawczą Rady Miejskiej.

Po wysłuchaniu niemal 1,5-godzinnego wykładu, dotyczącego ustroju i struktury samorządu terytorialnego, zadań i praktycznego funkcjonowania gminy i Urzędu Miejskiego, kompetencji Burmistrza, Rady Miejskiej i jej komisji, wyborów samorządowych a także gminnych inwestycji, licealiści mieli okazję do zadawania pytań odnoszących się do tematów nurtujących młodych ludzi i mieszkańców naszej gminy. Poruszone zostały między innymi zagadnienia budowy boiska przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gminnych (i nie tylko) dróg, inwestycji w oświacie oraz promocji miasta.

Jeszcze w tym miesiącu zawita do naszego miasta i Urzędu zaprzyjaźniona grupa młodzieży z Niemiec (ze szkoły Berufskolleg des Rhein-Erft-Kreises w Bergheim), dla której wizyta w budynku magistratu i spotkanie z władzami miejskimi będzie jednym z bardziej istotnych etapów poznawania naszej gminy i regionu.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.