Wiadomości

  • 17 marca 2009
  • wyświetleń: 3122

Batalii o remont Górniczej ciąg dalszy

Organizacje związkowe działające w KWK Silesia wystąpiły do władz samorządowych o przeprowadzenie remontu ulicy Górniczej.

Batalii o remont Górniczej ciąg dalszy
Ulica Górnicza
fot. danielek2002 / klub czecho.pl


O sprawie w swoim komentarzu szczegółowo informuje danielek2002. Treść publikujemy poniżej.

aka / czecho.pl

---------

Wzrosła temperatura walki o remont ul. Górniczej. W poniedziałek organizacje związkowe działające w KWK Silesia wystąpiły do burmistrza Mariana Błachuta, Rady Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice, starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz do Rady Powiatu z wnioskiem o przeprowadzenie remontu tej ulicy.

Przewodniczący organizacji związkowych przypomnieli, że w tej sprawie występowali już w dniu 14.02.2008 roku do Pana Burmistrza, jak i do Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic z prośbą o interwencję. Pismo podobnej treści skierowane także było do Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Niestety, ze starostwa powiatowego do dnia dzisiejszego nie otrzymano żadnej odpowiedzi w przedmiotowej sprawie, natomiast z pisma Urzędu Miejskiego z dnia 12.03.2008 roku podpisanego przez zastępcę Burmistrza Stanisława Czyża wynikało, że prace remontowe można będzie wykonać po wybudowania Bielskiego Parku Techniki Lotniczej.

Bielski Park Techniki Lotniczej został uroczyście otwarty w obecności lokalnych władz w dniu 11.09.2008 roku. Od tego czasu remont drogi nie został nawet rozpoczęty. Smaczku tej sprawie dodaje fakt, że już w 2006 roku w budżecie miasta została wyasygnowana kwota 125 tys zł na wykonanie projektu inwestycji. Niestety projektant nie wywiązał się z zawartej umowy. Wydatkowano z tej sumy 6.076,00 zł. Ponownie to zadanie zostało umieszczone w budżecie w 2007 roku. Tym razem wykonano projekt budowlany, który zamknął się kwotą 24.000 zł. Zadanie to niestety nie znalazło uznania w oczach Radnych i tym samym nie zostało wpisane w budżet roku 2008 i 2009.

Z informacji udzielonej przez Panią Rus z UM Czechowice - Dziedzice wynika, że uzgodnienia zawarte w tym projekcie tracą ważność z końcem tego roku.

Nie można pozostawić bez komentarza tej ostatniej informacji. W publikowanej wcześniej odpowiedzi z Urzędu Miasta napisano :” Gmina nie posiada żadnych możliwości ani też podstaw ponoszenia nakładów finansowych na remont i utrzymywanie tej drogi.”…..Czyż nie jest to kłamstwem?

danielek2002

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.