czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2009
  • wyświetleń: 660

Biblioteka: O smokach w Orlovej

O pomysłowości lekcji bibliotecznych organizowanych w Oddziale Dziecięcym wiedzą wszyscy, którzy regularnie korzystają z tej propozycji Biblioteki. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych bardzo chętnie biorą w nich udział.

11 marca bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego Urszula Bolek i Katarzyna Wituś przeprowadziły lekcję dla uczniów polskiej szkoły prowadzonej w mieście Orlova. Ideą zaproponowanej lekcji było przekazanie informacji dotyczących kultury i historii polskiej w ujęciu lekkim i zabawnym. Postacią przewodnią spotkania był Smok Wawelski oraz Bazyliszek, a także wymyślony sympatyczny smok podróżujący po miastach Polski i przedstawiający ich tradycje.

Podczas tych wirtualnych podróży dzieci usłyszały krótką historię Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska. W Czechowicach zatrzymały się na dłużej aby wykonać kolorowe zakładki ze smoczym bohaterem. Każdy artysta miał za zadanie z wcześniej przygotowanych materiałów stworzyć własnego sympatycznego smoka oraz w paru słowach opowiedzieć o nim. Dzieci wykazały się nie lada fantazją i pomysłowością. Każdy uczestnik obdarowany został drobnym upominkiem.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły także interaktywne książki nawiązujące tematyką do lekcji, autorstwa Wandy Chotomskiej pt.: „Smok ze Smoczej Jamy” mistrzowsko zinterpretowana przez duet Urszula Bolek – Marzena Gałecka.

W ramach podziękowań za zaprezentowaną lekcję i upominki dzieci wykonały piosenkę „Zielony mosteczek”, a słowa uznania z ust dyrektora orlovskiej biblioteki Ivy Suskovej przyjęła Ewa Kmiecik Wronowicz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Zaproszenie wystosowała Městská Knihovna Orlová jako jedno z wielu przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w tym roku w kooperacji z czechowicką biblioteką.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.