czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2009
  • wyświetleń: 1304

Cykl spotkań podróżniczych

27 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczyna realizację nowego projektu, którego ideą jest przybliżenie kultur świata.

Cykl spotkań podróżniczych


Prelegentami będą osoby z zamiłowania odwiedzające różne strony globu. Adresatami tej propozycji są wszyscy, którzy lubią podróże, chcą o nich porozmawiać, podzielić się wrażeniami, przypomnieć sobie lub poznać emocje towarzyszące poznawaniu nowych przestrzeni.

Na cykl złożą się spotkania z Hiszpanią, Finlandią, Chinami, Tunezją. Wszystkie zilustrowane będą fotografiami z podróży, ubarwione poczęstunkiem skojarzonym z daną kulturą, oparte o analizę zagadnień historycznych mających wpływ na obecny – poznany kształt kraju, wzbogacone pokazami fragmentów sztuki kinowej i prezentacją utworów muzycznych.

Partnerem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach przy realizacji projektu jest wydawnictwo „Pascal”.

Pierwsze z cyklu spotkanie odbędzie się 27 marca b.r. o godz. 18.00 w Galerii ExLibris – Filia Nr 10, ul. Weglowa 56 (Przyziemie Kościoła p.w. Św. Barbary), a jego tematyka dotyczyć będzie kultury Hiszpanii. Serdecznie zapraszamy!

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.