Wiadomości

  • 23 marca 2009
  • wyświetleń: 5134

Kopalnia Silesia odżywa

Roboty przygotowawcze i udostępniające w kopalni węgla kamiennego są tak samo ważne, jak serce i płuca dla człowieka. Bez tych ostatnich życie człowieka jest niemożliwe, a bez tych pierwszych nie będzie funkcjonować kopalnia.

Kopalnia Silesia odżywa
fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Istotnie, ostatnie lata kopalni „Silesia” to wegetacja, a nie normalne prowadzenie wydobycia i eksploatacji. Ale dzisiaj, mimo deszczowej i ponurej pogody, nad kopalnią „Silesia” zaświeciło słońce, bowiem bramę kopalni przekroczył kombajn chodnikowy AM – 50 i po jego zmontowaniu w podziemiach kopalni ruszą roboty przygotowawcze mające na celu udostępnienie ściany 160.

Planowany termin uruchomienia Alpiny to 1 kwietnia 2009, a skoro już dotarła na kopalnię to trudno doszukiwać się tutaj prima aprilisowego żartu. To ogromny sukces organizacji związkowych i całej załogi. Skazywana na „uśpienie” kopalnia odetchnie, miejmy nadzieję, pełną piersią i zacznie normalnie żyć.

W dalszym ciągu jednak załoga czeka na rozstrzygnięcie, kto będzie jej pracodawcą. Do końca marca zainteresowani kupnem „Silesii” mogą składać oferty wstępne, a z ostatnich informacji wynika, że zainteresowane nabyciem kopalni są 4 firmy.

danielek2002 / klub czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.