czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2009
  • wyświetleń: 745

Książka w sam raz dla nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła realizację projektu pn.: „Książka w sam raz dla nas – cykl spotkań autorskich dla dzieci z terenu Powiatu Bielskiego”.

Projekt, dzięki dofinansowaniu Starosty Bielskiego w konkursie ofert na zadania publiczne realizowane w 2009 roku, zaproponowała współpracę i wymianę doświadczeń dzieciom uczącym się w Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Dankowicach, Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Bronowie oraz korzystającym z oferty Filii Nr 5 w Bronowie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Koordynatorem projektu jest Marzena Gałecka.

Zaproszeni uczestnicy wezmą udział w spotkaniach autorskich oraz warsztatach literackich i plastycznych. Pokłosiem tych działań będzie wydanie samodzielnie stworzonej oraz zilustrowanej przez dzieci bajki. Projekt obejmie w sumie 120 dzieci.

Pierwsze, spotkanie autorskie, które z założenia posłuży dzieciom pomocą przy tworzeniu ilustracji, odbyło się 19 marca 2009 r. i wiązało się z osobą pani Joanny Olech – pisarki i ilustratorki książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowane zostało zarówno w Dankowicach jak i w Bronowie. Oba spotkania zawierały głośne czytanie fragmentów najpopularniejszej pozycji autorki tj. „Dynastii Miziołków”, konkursy dotyczące wymyślania fabuły opowiadań dziecięcych, a także ilustrowania bajek. Wszystkie zabawy premiowane były nagrodami – słodyczami. Niezapomnianym momentem była dla uczestników chwila rozdawania autografów, pełna śmiechu i sympatii.

Drugie spotkanie będzie miało miejsce 15 kwietnia 2009 r. i zostanie zorganizowane z udziałem Pana Marcina Pałasza.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.