Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1259

Wizyta niemieckiej młodzieży w ratuszu

- "Herzlich Willkommen in unserer Stadt" (Serdecznie witamy w naszym mieście) – powiedział w języku niemieckim burmistrz Marian Błachut podczas spotkania z młodzieżą niemiecką, która przybyła 31 marca br. do Urzędu Miejskiego w towarzystwie swoich kolegów z Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych w Czechowicach-Dziedzicach, by spotkać się z gospodarzem miasta. Wizytująca młodzież niemiecka na co dzień uczy się w szkole zawodowej Berufskolleg des Rhein-Erft – Kreises w Bergheim w mieście Nadrenii Północnej-Westfalii.

Wizyta niemieckiej młodzieży w ratuszu
Burmistrz Marian Błachut i Anna Sikorska
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Młodzież przyjechała do naszego miasta w ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Bielskiego z Powiatem Rhein - Erft. Poprzez wspólne działania młodzi Polacy i Niemcy pozbywają się uprzedzeń, wynikających często z niewiedzy, uczą się siebie nawzajem, poznają język i kulturę kraju sąsiada.

Podczas tygodniowego pobytu niemieccy goście pod opieką Wolfganga Kleipassa oraz nauczycieli z Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych Anny Sikorskiej, Heleny Puskarczyk i Marii Tyc zwiedzali Kraków, Wieliczkę, Muzeum w Oświęcimiu, Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie. Czas wolny spędzali m.in. na zajęciach integracyjnych z polskimi kolegami oraz na zakupach w Katowicach i Bielsku-Białej. Przez dwa dni mieli okazję zapoznać się z praktyką zawodową w zakładach gastronomicznych, fryzjerskich oraz w przedszkolach.

Spotkanie w Urzędzie i wspólna fotografia to program przedostatniego dnia wizyty młodzieży z Bergheim. Na zakończenie spotkania goście otrzymali od burmistrza symboliczne upominki.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.