Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 8614

Napad na sklep w Czechowicach!

Dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do sklepu spożywczego w Czechowicach-Dziedzicach. Zagrozili ekspedientce bronią i próbowali skraść całodzienny utarg. Spłoszył ich właściciel sklepu. Jeden z napastników wycelował w niego broń i nacisnął spust. Na szczęście pistolet nie wypalił. Wczoraj czechowiccy policjanci ustalili i zatrzymali obu bandytów. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im 12 lat więzienia.

Napad na sklep w Czechowicach!
fot. Policja


W ustaleniu sprawców pomógł policjantom sklepowy monitoring. Ponieważ znają wielu przestępców, po obejrzeniu zapisu zarejestrowanego przez kamery szybko skojarzyli, że przestępstwa tego dopuścili się dwaj czechowiczanie – 26-letni Tomasz H. i jego o rok starszy kolega Kamil K. Do napadu doszło w poniedziałek wieczorem, kilka minut przed zamknięciem sklepu. Wczoraj czechowiccy policjanci zatrzymali obu przestępców. W czasie przeszukania jednego z nich odnaleziono pistolet gazowy, który zabezpieczono.

Ci sami sprawcy 11 lutego br. podawali się za policjantów realizujących czynności operacyjne. W czasie fikcyjnego legitymowania skradli 32-letniemu mężczyźnie dowód osobisty i telefony komórkowe o wartości 350 złotych.

Do zdarzenia doszło w tunelu przy ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy zaczepili przechodzącego tam mężczyznę twierdząc, że są funkcjonariuszami. Jeden z nich machnął przed oczami pokrzywdzonego dokumentem, który przypominał legitymację służbową i zażądał okazania dowodu osobistego oraz telefonu. Twierdził, że w tunelu poszukuje mężczyzn, którzy zaczepiali małoletnich. Wmawiał też, że nie nosi munduru, gdyż są to działania operacyjne. Kiedy ofiara okazała dokumenty i telefony komórkowe, sprawcy wyrwali je z ręki i uciekli.

Czechowiccy policjanci ustalili i zatrzymali obu sprawców. Wówczas prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Za obecne przestępstwo – napad z bronią w ręku – grozi im 12 lat więzienia. Dzisiaj o losie zatrzymanych zadecyduje prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.