Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 680

Jedna Europa, jedna szkoła w Silesii

W dniach 23-27 marca w ramach wielostronnego projektu Comenius w Zespole Szkół „Silesia” gościliśmy grupę 14 uczniów i 5 nauczycieli ze szkół: John of Gaunt School w Trowbridge (Anglia) i Realschule Linkenheim (Niemcy).

Celem programu jest stworzenie modelu idealnej szkoły w oparciu o współpracę wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Projekt dotyczy różnych aspektów funkcjonowania szkół, takich jak dzień zajęć szkolnych, sposób odżywiania, posiłki i sport.

W trakcie pierwszej wizyty uczniowie z Niemiec i Anglii mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat systemu szkolnictwa w Polsce. Nasi goście poznali też historię i zabytki Krakowa – wspólnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Wawel, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński i Rynek Główny. Goście zobaczyli również kopalnię soli w Wieliczce oraz zamek i zagrodę żubrów w Pszczynie.

Uczniowie i nauczyciele z Anglii i Niemiec obserwowali lekcje polskich uczniów jak również poznali naszą szkołę. Wspólna praca nad projektem pozwoliła dostrzec pozytywne strony naszych własnych szkół, dała też możliwość podniesienia umiejętności językowych oraz umożliwiła integrację uczniów ze współpracujących ze sobą szkół.

Spotkanie w Polsce było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań i zacieśnienia kontaktów. Dalsze działania w projekcie przewidują między innymi pobyt uczniów i nauczycieli w szkołach w Anglii i Niemczech. Zakończenie projektu przewidziane jest na czerwiec 2010 roku. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.peg-project.eu

ZS Silesia

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.