czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 853

Akcja propagująca trzeźwość

Gmina Czechowice–Dziedzice popiera i propaguje trzeźwość wśród uczestników ruchu drogowego, czego wyrazem jest aktywny udział w dwóch kampaniach społecznych: „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz „Prowadzę jestem trzeźwy. Jest nas coraz więcej”.

Akcja propagująca trzeźwość


Kampanie skierowane są nie tylko do kierowców, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu, ale również do pasażerów, świadków takich sytuacji, aby zdecydowanie wyrażali swój sprzeciw.

Jak podkreśla organizator kampanii Ks. Piotr Brząkalik - Duszpasterz Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej „Od dziesięciu lat budujemy modę na trzeźwość naturalną, odważną, konsekwentną, cierpliwą i stanowczą. Nie jesteśmy przeciwko piciu alkoholu. Jesteśmy za trzeźwym stylem życia”. W ciągu kolejnych lat kampania staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna dzięki charakterystycznemu breloczkowi z hasłem kampanii.

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zachęca uczestników ruchu drogowego do odpowiedzialnego korzystania ze swojej wolności, do trzeźwości będącej wyrazem troski o zdrowie własne oraz pasażerów.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.