czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 632

Powstaje system informacji o powiecie

Powiat Bielski otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn.: „System Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Całkowita wartość projektu to 2 870 586,96 zł, w tym wartość dotacji –2 439 998,92 zł.

Istotą przedsięwzięcia jest wdrożenie Systemu Informacji o Terenie - informacyjnego systemu, umożliwiającego gromadzenie szeroko rozumianych danych przestrzennych oraz opisowych, które mogą zostać powiązane z przestrzenią, pochodzących ze wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz spoza niego.

Zarządzanie wyżej wymienionymi danymi oraz ich udostępnianie w postaci zintegrowanej, zarówno dla użytkowników wewnątrz Starostwa - za pomocą sieci lokalnej, jak i dla innych użytkowników: jednostek organizacyjnych powiatu, urzędów gmin, gminnych jednostek samorządowych, mieszkańców, turystów, podmiotów gospodarczych czy też potencjalnych inwestorów - realizowane będzie za pośrednictwem sieci Internet, przy wykorzystaniu możliwości oferowanych przez przeglądarki www.

Zakończenie wdrażania projektu zaplanowano na grudzień 2010 roku. Za realizację projektu odpowiada Wydział Geodezyjno-Kartograficzny Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl

Źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.