Wiadomości

• 6 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1418

III Turniej Piłki Nożnej Halowej

1 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół „Silesia” już po raz trzeci rozegrany został turniej piłki nożnej halowej tym razem z udziałem reprezentacji aż pięciu szkół. Wszystkie cztery szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta: ZS „Silesia”, ZSTiL, ZSHU, ZL oraz jedno gimnazjum: GP 3.
Trzeci turniej i trzecie z rzędu zwycięstwo gospodarzy. Drużyna Zespołu Szkół „Silesia” okazała się mało gościnna i wygrała wszystkie mecze. Tylko Zespół Szkół Handlowo-Usługowych nieznacznie odstawał od pozostałych, przegrywając swoje mecze. Drużyna z „Lasku” pokazała jednak charakter w spotkaniu z „Resortówką”, przez długi czas wygrywając w „bratobójczym” pojedynku. Zabrakło szczęścia, gdyż w ostatnich minutach zawodnicy ZSTiL dwa razy skontrowali przeciwników ostatecznie wygrywając mecz.

Bardzo ciekawy przebieg dla ostatecznej klasyfikacji miał ostatni mecz turnieju. Zespół Liceów wygrywając ten mecz mógł zając pierwsze miejsce. Na dwie minuty przed końcem gracze ze „Skłodowskiej” remisowali z gospodarzami ,co dawało im drugie miejsce. Jednak w ostatniej minucie stracili bramkę i bardzo zagmatwali swoją sytuację w tabeli. Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy turnieju z gimnazjum nr 3. Na parkiecie tylko w pierwszym meczu można było zauważyć różnice wieku.

Gimnazjalistów zjadła trema i przegrali ze swoimi starszymi kolegami z drużyny klubowej UMKS 3 aż 9 : 1. Poziom był bardzo wyrównany, bo aż trzy drużyny zgromadziły tyle samo punktów. Po utworzeniu małej tabeli między trzema zainteresowanymi zespołami i policzeniu małych punktów, najlepszy stosunek bramek miała drużyna ZSTiL (+3) zajmując drugie miejsce. Miejsce na najniższym szczeblu podium zapewniło sobie GP 3 (-1), a o prawdziwym pechu mogą mówić zawodnicy ZL, którzy spadli na czwarte miejsce (-2). Sędzią oraz organizatorem turnieju był Mariusz Maławy.

Przebieg rywalizacji:
ZL – ZSHU 4 : 1 (Cielepach 5, 15, Szyma 7, 13 / Binecki 12 )

ZS „Silesia” – GP 3 9 : 1 (Czapiga 4, 5, 6, 7, 8, 11, Adamiec 6, 10, Maśka 8 / Adamiec 15‘)

ZSTiL – ZSHU 4 : 2 (Hołys 7, 12, Wróbel 7, Żur 13 / Kajstura 5, Binecki 10‘)

ZL – GP 3 7 : 5 (Szyma 1, 12, 14, 15, Łaba 4, 13, Cielepach 15 / Czana 2, 10, Adamus 6, Moś 3, Kozik 8)

ZS „Silesia” – ZSTiL 3 : 1 (Maśka 1, Czapiga 2, Światłowski 6 / Szweda 11)

GP 3 – ZSHU 4 : 0 (Adamus 7, Krawczyk 11, 15, Czana 13)

ZSTiL – ZL 7 : 3 (Hołys 3, 7, 8, 11, 15, Szweda 6, Wróbel 9 / Szyma 4, Łaba 10, Borkowski 14)

ZS „Silesia” – ZSHU 11 : 1 (Adamiec 4, Czapiga 5, 8, Maśka 7, Lipka 10, 11, Żurek 11, 15, Faruga 14, 15, Wnuk 14 / Kajstura 14)

GP 3 – ZSTiL 2 : 1 (Adamus 9, Czana 14 / Domka 11)

ZS „Silesia” – ZL 4 : 3 (Adamiec 4, 6, Wnuk 12, Ryłko 14 / Cielepach 4, Łaba 7, Borkowski 13)