czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 860

Mali czytelnicy nocowali z Andersenem

Najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki przez całą noc z 3 na 4 kwietnia świętowali Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. W imprezie „Noc z Andersenem” udział wzięło 29 dzieci.

Historia tej niecodziennej zabawy – nocowanie w bibliotece – ma już siedmioletnią tradycję. W 2003 roku nasza biblioteka była jedną z czterech w kraju, które zapoczątkowały obchody „Nocy z Andersenem”. Obecnie impreza ma charakter międzynarodowy. Jej korzenie wywodzą się z Czech, gdzie na ten ciekawy pomysł wpadły dwie bibliotekarki.

W naszej bibliotece dzieci przez całą noc dzielnie bawiły się i czytały bajki. Do wspólnego czytania zaproszono czeskie bibliotekarki z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Orlova. Uczestnicy nocnej zabawy wysłuchali baśni w języku czeskim. Czar nocnego przebywania wśród bibliotecznych regałów spowodował, że zniknęły bariery językowe. Dzieci potrafiły bezbłędnie odgadnąć dzieje czeskich bohaterów.

MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.