czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 805

Misterium Paschalne w SP nr 2

8 kwietnia w okresie rekolekcji wielkopostnych, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz zaproszeni goście, wśród których był zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, uczestniczyli w misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, przygotowanym w tym roku przez uczniów klas III, IV, V i VI . Uczniowie, pod opieką nauczycielki religii Małgorzaty Borgieł i Sławomira Błachuta, który zatroszczył się o oprawę muzyczną, podjęli się przedstawienia trudnych treści biblijnych i zrobili to... rewelacyjnie.

- Do przedstawienia „Misterium Paschalnego” przygotowywaliśmy dzieci ponad miesiąc. Chcieliśmy aby uczniowie wczuli się w atmosferę Świąt Wielkanocnych oraz zachęcić ich do udziału w wielkim triduum paschalnym – mówi Małgorzata Borgieł, organizatorka przedstawienia.

Mali aktorzy z wielkim autentyzmem przeżywali treści zawarte w orędziu paschalnym a w zadumie nad tajemnicą wielkiej miłości Boga duchowo towarzyszyli im widzowie – uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Na zakończenie inscenizacji słowno-muzycznej zastępca burmistrza Maciej Kołoczek złożył wszystkim serdeczne życzenia Wielkanocne.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.