Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 8746

Znamy już przebieg drogi S1

Wojewodowie śląski Zygmunt Łukaszczyk i małopolski Jerzy Miller omówili optymalny przebieg projektowanej drogi ekspresowej S1 na odcinku przebiegającym między dwoma województwami, a położonym między węzłem Kosztowy II w Mysłowicach a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej.

Znamy już przebieg drogi S1
Przebieg drogi S1 (kolor pomarańczowy)


Przyjęty przez wojewodów wariant VI tego odcinka uwzględnia postulaty Komitetu ds. Dziedzictwa Kulturowego w Polsce oraz ekspertów UNESCO, postulujących oddalenie przebiegu trasy S1 od byłego obozu Auschwitz-Birkenau.

Na przebieg drogi na tym odcinku złożą się dotychczasowe warianty IV i V. Natomiast ochrona obszaru Natura 2000 (stawy w Brzeszczach, Dolina Dolnej Soły), przez który będzie przebiegać projektowany odcinek drogi ekspresowej S1, będzie skoordynowana przez regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska województwa śląskiego i małopolskiego.

Nowo projektowany odcinek drogi ekspresowej S1 będzie miał długość 40 km. Wojewodowie przyjęli wstępny harmonogram prac przygotowawczych, który powinien zagwarantować realizację tego odcinka w latach 2011-13.

Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.