czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 2115

Piwiarni pod blokiem mówią - nie!

Mieszkańcy ulicy Polnej sprzeciwiają się otwarciu lokalu serwującego alkohol. – Znajduje się osiem metrów od najbliższego bloku, czternaście metrów od kompleksu garaży i siedemdziesiąt metrów od Gimnazjum Publicznego nr 1 – wskazują.

Minibar-kawiarnia „Iza” ma rozpocząć działalność jeszcze w tym miesiącu. Mieści się w budynku wymiennikowni Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie bloku przy ulicy Polnej 29.

24 września zeszłego roku burmistrz wszczął postępowanie w sprawie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla nowej inwestycji. 6 października wpłynęły do ratusza protesty sąsiadów wymiennikowni z bloków nr 27 i 29. Burmistrz nie zgodził się z protestami i 24 października wydał korzystną dla „Izy” decyzję. Tę z kolei w całości zaskarżyli mieszkańcy w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Bielsku-Białej.

Marian Błachut wyjaśniał SKO swoją decyzję i między innymi stwierdził, że planowana inwestycja stanowi kontynuację funkcji osiedla, skoro na jego terenie są inne lokale podające alkohol.

– Burmistrz mówił, że miasto musi zarabiać. Nasz los jest mu obojętny – irytują się czechowiczanie. 17 grudnia SKO utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję. – Chcieliśmy dalej walczyć, ale nie stać nas już było na prowadzenie postępowania przez sądem administracyjnym – mówią mieszkańcy.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.