czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1719

Nowe drzewa na ul. Słowackiego

W ciągu jednego popołudnia na deptaku w ul. J. Słowackiego „wyrosło” osiem klonów kulistych.

Nowe drzewa na ul. Słowackiego
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Drzewa zostały posadzone w miejscu usuniętych wcześniej starych, chorych i zagrażających bezpieczeństwu wiązów. Pozostałości pni zostały usunięte, poprzez sfrezowanie, a kwatery w których posadzono nowe drzewa wyposażone zostały w system drenażu napowietrzającego. Te specjalne zabezpieczenia pozwoliły na wysadę dorodnych już drzew, o 20 centymetrowych obwodach pni.

Wybór klonów pospolitych o odmianie kulistej nie był przypadkowy, to drzewa które bardzo dobrze znoszą miejskie warunki. m.in. suszę i zaciemnienie, poza tym cechują się dobrą dynamiką wzrostu , są estetyczne a co najważniejsze bezpieczne dla otoczenia.

Klony kuliste rosnące w ul. J. Słowackiego powinny być cennym uzupełnieniem zieleni miejskiej w naszym mieście. Wiosną w ich koronach zakłada gniazda wiele gatunków ptaków a przebarwiające się jesienią na piękny złoty kolor liście klonów będą prawdziwą ozdobą centrum miasta.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.