czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1558

Bądź kobietą na medal

Artykuł sponsorowany:

PROJEKT 1.Kobieta 2.Matka 3.dziecka niepełnosprawnego - w trakcie realizacji

DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE - zwrot, który wzbudza wiele emocji... Obraz jaki roztacza się przed oczami jest wyrazisty i wstrząsający. A w tle?

Pochylona pod ciężarem życia Osoba- najczęściej jest to kobieta - matka niepełnosprawnego dziecka, która poświęca mu wszystko- dając więcej niż może, poświęcając siebie i swoje życie.

Dla takich mam stworzyliśmy projekt, którego założeniem jest złapanie oddechu, oderwanie od codziennego trudu, relaks i zebranie energii. Już na tym etapie realizacji widzimy, jak bardzo było im to potrzebne. Sam fakt, że ktoś zainteresował się właśnie Nimi spowodował znaczny wzrost poczucia ich wartości. Na twarzach tych kobiet pojawił się szczery uśmiech, o istnieniu którego- niektóre z tych osób już dawno zapomniały. A to przecież dopiero pierwszy etap realizacji projektu...

Do chwili obecnej odbyły się warsztaty interpersonalne, warsztaty z wizażystką, kosmetyczką i masażystką. Te zajęcia mają pomóc uczestniczkom - choć na moment - zapomnieć o szarzyźnie codziennego życia. Uświadomić, że również im może przydarzyć się fajna przygoda, że mogą przeżyć coś barwnego.

Dodatkowym atutem naszego projektu jest profesjonalna opieka nad dziećmi w czasie trwania zajęć. Dla mam biorących udział w projekcie to bardzo ważne, gdyż dla niektórych z nich, oddanie choć chwilowe dziecka pod czyjąś opiekę stanowiło ogromną barierę.

Uczestnictwo w zajęciach daje również poczucie przynależności do szczególnej grupy, którą łączą: podobne problemy ale też podobna wrażliwość i podobne postrzeganie rzeczywistości.

Naszym pragnieniem jest, by Matki czuły się bezpieczne, by były odprężone. .W chwili obecnej rozpoczął się trzeci warsztat "pantomima" stanowiący bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych mam. Muszą pokonać pewne swoje ograniczenia, co chcemy im ułatwić poprzez świetną zabawę.

Dziś spoglądając w oczy naszych matek widzimy nadzieję - że jednak i w ich życiu coś ma sens, że jest szansa na jakiekolwiek zmiany, że są osoby którym ich los nie jest obojętny, że od tej pory nie będą osamotnione ze swoimi problemami, nawiązując nowe relacje .

W kolejnych etapach realizacji projektu odbywać się będą jeszcze warsztaty taneczne , przygotowaliśmy też dla naszych matek pewne niespodzianki, o których informować będziemy na bieżąco.

W ramach projektu: "1. Kobieta 2.Matka 3.dziecka niepełnosprawnego" 30 matek dzieci niepełnosprawnych z terenu powiatów: pszczyńskiego, bielskiego oraz miasta Bielsko-Biała ma możliwość korzystania z bezpłatnych form aktywności:
• Grupy wsparcia
• Indywidualnych konsultacji z psychologiem
• Zajęć warsztatowych (w tym m.in. tanecznych, pantomimy, wizażu)

Projekt prowadzony jest przez Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach, od lutego do końca lipca, w ramach akcji "Warto być za" organizowanej przez Kompanię Piwowarską S.A.

Więcej o projekcie i rekrutacji: www.zameczek.org.pl, oraz:
Specjalny Ośrodek Edukacyjno- Leczniczo- Rehabilitacyjny
dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących
ul. Zawadzkiego 128 43-229 Rudołtowice
tel. 032 449 05 59

----------------------

Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjny
dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących
ul. Zawadzkiego 128
43-229 Rudołtowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.