czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 3965

Mieszkańcy przeciwko antenom

85 właścicieli mieszkań w ciągu kilku godzin podpisało protest przeciwko montowaniu anten na bloku przy ulicy Barabasza 6 w Czechowicach-Dziedzicach.

Treść protestu:czecho_protest_anteny

Przypomnijmy, w połowie marca mieszkańcy bloku przy ulicy Barabasza 6 oniemieli ze zdziwienia, gdy na dachu rozpoczął się montaż stacji przekaźnikowej telefonii komórkowej sieci Play. - Obawiamy się o zdrowie nasze i naszych dzieci - skarżyli się lokatorzy z "Szóstki" i sąsiednich bloków.

Postanowili się zorganizować i zaprotestować przeciwko takiej sytuacji, gdy nikt nie pytał ich o zgodę przy tak ważnej inwestycji. Rozpoczęli od zbierania podpisów pod protestem. Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu trzech godzin pod petycją o usunięcie anten podpisało się 85 właścicieli mieszkań.

List z popisami zostanie teraz skierowany do Starosty powiatu bielsko-bialskiego, burmistrza Czechowic-Dziedzic, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego. Protest, z którego treścią można zapoznać się pod artykułem, trafi także na biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, posłów z naszego regionu oraz wojewody. Mieszkańcy liczą, że wszystkie strony zapoznają się z ich argumentami i anteny znikną.

Jak informuje Gazeta Czechowicka, mieszkańcy bloku dopięli swego i wygrali pierwszą rundę w walce o usunięcie z dachu ich budynku stacji telefonii komórkowej. Zaalarmowany przez nich inspektorat nadzoru budowlanego nakazał wstrzymanie robót.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.