czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2003
  • wyświetleń: 945

W Czechowicach powstaje bank leków

Bank leków w Czechowicach-Dziedzicach będzie pierwszą tego typu instytucją na Podbeskidziu. Najubożsi mieszkańcy miasta będą w nim dostawali leki za darmo.

Reklama

Na pomysł utworzenia banku wpadła Jadwiga Paździora, miejska radna i przewodnicząca komisji polityki społecznej. Jest lekarzem, pracuje w czechowickiej przychodni. Tłumaczy, że gdy odwiedza w domach chorych mieszkańców widzi, jak wielka jest wśród nich bieda.

Radnym z komisji pomysł się spodobał i bank ma ruszyć już w przyszłym miesiącu. We wszystkich czechowickich aptekach rozwieszone zostaną plakaty informujące o akcji, staną też w nich specjalne kosze na leki podarowane przez mieszkańców. Lista leków i materiałów opatrunkowych, które będzie można wrzucać do koszy, zostanie opracowana przy pomocy farmaceutów.

Dary będą rozdawane najuboższym w parafii pw. Wspomożenia Wiernych. Pierwszeństwo będą mieli ci mieszkańcy, którzy korzystają z pomocy opieki społecznej. Wydawanie leków będzie się odbywało pod kontrolą lekarza. Na początek będzie dyżurował raz w tygodniu, bo pomysłodawcy chcą sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na taką pomoc.

Bank Leków to nie jedyna instytucja dla najuboższych, która zacznie działać w Czechowicach. Lada dzień w świetlicy przy ul. Słowackiego ruszy Bank Chleba z darmowym pieczywem.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.